• تاریخچه


 • کن جوتسو 剣術 KENJUTSU

  شیهان محمود اشرفی SHIHAN MAHMOD ASHRAFI
  سن سی مهدی محمدی sensei mahdi mohammadi

  کن جوتسو به معنی هنر شمشیرزنی ژاپنی می باشد. (剣) KENبه معنی شمشیر ژاپنی و(術) JUTSUبه معنی هنر رزمی یا هنر جنگی است. در مجموع کن جوتسو(剣術) به معنی هنر جنگاوری و شمشیرزنی سامورایی های ژاپن می باشد.

  هنر رزمی کن جوتسو در سال 1388 توسط شیهان محمود اشرفی در ایران پایه گذاری گردید، نام بوشی کان(武士館) به معنی خانه جنگجو را برای آکادمی کن جوتسو ایران انتخاب نمود، سیستم شمشیرزنی بوشی کان را ابداع و آن را مسیری برای ورود به مرحله کاتوری شینتو ریو قرار داد. زیرا هنر شمشیرزنی سامورایی از لحاظ روحی و شخصیتی نیاز به آموزه های روحی و درک سنگین آداب و رسوم و قوانین سامورایی دارد که همین امر باعث شده است که هرکسی نتواند در این سیستم ورود کند.

  در مرحله نخست(بوشی کان) هنرجو با آداب و رسوم و قوانین هنر شمشیرزنی سامورایی آشنا شده، تکنیک ها و زوایای برش را با شمشیر سامورایی آموزش دیده، روح شمشیر سامورایی(کاتانا) را درک کرده و از لحاظ روحی و شخصیتی به پختگی کامل رسیده سپس با دیدی وسیع و پشت سر گذاشتن تکنیک ها و مراحل اولیه شمشیرزنی، به مرحله کاتوری شینتو ریو راه پیدا می کند.


  آکادمی کن جوتسو استان گیلان فعالیت رسمی خود را به همت سن سن سی مهدی محمدی نماینده رسمی آکادمی کن جوتسو استان گیلان و عضو رسمی آکادمی کن جوتسو ایران از سال 1390 شروع و توانسته است علاقمندان و همراهان زیادی را تا به امروز تحت آموزش خود قرار داده و هنر شمشیرزنی اصیل سامورایی را به علاقمندان معرفی نماید. اما مسئله ای که حائز اهمیت است کوریو بودن و سنتی بودن این هنر شمشیرزنی می باشد و تمامی آداب و رسوم و قوانین این هنر، قوانین و آداب و رسوم سنتی و قدیمی سامورایی های ژاپن در گذشته های دور می باشد، لذا کن جوتسو را نمی توان صرفا به عنوان یک ورزش به مردم معرفی کرد و انتظاراتی که از ورزش های دیگر اعم از رزمی و غیر رزمی دارند را در هنر شمشیرزنی سامورایی دنبال کنند.

  در سیستم کن جوتسو تنها راه پیشرفت و به هدف رسیدن شاگردی کردن است و بس. تکرار و تمرین، صبر و استقامت و آرامش درونی تنها راه رسیدن به هدف است.

  مرکزیت آکادمی رسمی کن جوتسو استان گیلان که در حال حاضر در رشت واقع است و علاقمندان و دوستداران به هنر شمشیرزنی اصیل سامورایی از راههای دور و نزدیک و اقصی نقاط مختلف گیلان در این مکان زیر نظر مستقیم سن سی مهدی محمدی آموزش می بینند، همه روزه میزبان علاقمندان و دوستداران این هنر اصیل ژاپنی می باشد و کلاسهای مختلف آموزشی را در سطوح مختلف اعم از مبتدی، پیشرفته به علاقمندان ارائه می دهد.

.: All Rights Reserved By: http://GilanKenjutsu.ir :.
.: Designed By: TNGGroup & Powered By: EC :.
.: 2019© :.
.: کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آکادمی رسمی کن جوتسو استان گیلان می باشد :.